Załóż bloga Zaloguj sięCosmetico Blog

Walka ze zmarszczkami

cosmetico | 13 Lipiec, 2017 12:28

kwas hialuronowy tabletkiZmarszczki to zmora niemal każdej współczesnej kobiety. Wymyślono już całe mnóstwo metod na walkę z nimi. Obecnie najczęściej stosowaną metodą o potwierdzonej skuteczności jest ostrzykiwanie kwasem hialuronowym. 

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy stosowany jest obecnie pod dwiema postaciami:

- zastrzyki (ostrzykiwanie);

- kwas hialuronowy tabletki;

Do niedawna zdecydowanie częściej stosowano ostrzykiwanie kwasem hialuronowym. Obecnie jednak pojawiła się alternatywa dla tego dosyć inwazyjnego i drogiego zabiegu.

Walka ze zmarszczkami tabletkami

Tabletki z kwasem hialuronowym stosowane regularnie, pozwalają uzyskać trwałe efekty. Dlaczego tabletki mogą być bardziej skuteczne niż zastrzyki? Odpowiedź na to pytanie leży w chemii. Kwas hialuronowy jest bio-polimerem. Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym odbywa się za pomocą kwasu, którego postać jest ma bardzo długie łańcuchy. Dzięki temu jego rozpad jest najwolniejszy i wiąże więcej wody co najbardziej wpływa na wypełnienie zmarszczek. Niestety taka postać kwasu nie występuje naturalnie w organizmie człowieka. Tabletki z kwasem hialuronowym stosują postać tego kwasu o łańcuchach zdecydowanie krótszych. Sprawia to, że jest przez nasz organizm bardziej tolerowany, a co za tym idzie efekt jest dłuższy (przy regularnym stosowaniu), a potencjalne efekty uboczne rzadsze i mniej dotkliwe.

Komentarze

Dodaj komentarz
 authimage
RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki TOPLISTA. Najlepsza toplista. Ranking. Fajne forum dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.